Tampereen kaupunginvaltuusto valitsi kokouksessaan 16.8.2021 valtuuston puheenjohtajan, varapuheenjohtajat, kaupunginhallituksen sekä lautakuntien ja johtokuntien jäsenet toimikaudelle 2021-2025.


Kokoomuslaiset jäsenet kaupunginhallituksessa


Ikonen Anna-Kaisa, puheenjohtaja (anna-kaisa.ikonen@tampere.fi)
varajäsen Taina Anneli (anneli.taina@kolumbus.fi)


Kummola Kalervo, toinen varapuheenjohtaja (kalervo.kummola@tampere.fi)
varajäsen Rajala Petri (petri@petrirajala.com)


Jussila Anne-Mari (anne-mari.jussila@elisanet.fi)
varajäsen Leino Ida (ida.leino@tampere.fi)


Markkanen Jouni (jounimarkkanen@gmail.com)
varajäsen Evilä Tommi (tommi.evila@tampere.fi)


Kokoomuslaiset jäsenet lauta- ja johtokunnissa


Sosiaali- ja terveyslautakunta


Hiltunen Kari-Matti, varapuheenjohtaja (karimatti@me.com)
varajäsen Rantanen Ilpo (iperantanen@gmail.com)


Nordström Pia (pia.nordström@fimnet.fi)
varajäsen Sjöholm Suzanne (RKP, suzzi@citykatse.fi)

Vuori Arttu (arttu.vuori@outlook.com)
Mäkinen Pasi (pasi.makinen@ilmion.com)


Sivistys- ja kulttuurilautakunta

Evilä Tommi (tommi.evila@tampere.fi)
varajäsen Sajakorpi Aku (aku@sajakorpi.fi)


Leino Ida (ida.leino@tampere.fi)
varajäsen Nieminen Jaana (jaana.nieminen@tampere.fi)


Abdali Ali-Reza (abdali@live.com)
varajäsen Kaario Matti (kaarionmatti@gmail.com)


Elinvoima- ja osaamislautakunta

Järvenpää Elina, varapuheenjohtaja (jarvenpaanelina@gmail.com)
varajäsen Leino Ida (ida.leino@tampere.fi)


Aaltonen Teemu (teemu@miami.fi)
varajäsen Evilä Tommi (tommi.evila@tampere.fi)


Rantanen Ilpo (iperantanen@gmail.com)
varajäsen Abdali Ali-Reza (abdali@live.com)


Asunto- ja kiinteistölautakunta

Höyssä Matti, varapuheenjohtaja (matti.hoyssa@pp.inet.fi)
varajäsen Leino Ida (ida.leino@tampere.fi)


Rajala Petri (petri@petrirajala.com)
varajäsen Eskelinen Riina-Eveliina (riina-eveliina.eskelinen@tampere.fi)

Ojaniemi Hanna (hanna.ojaniemi@tuni.fi)
varajäsen Ahonen Reeta (reeta,.ahonen@gmail.com)


Yhdyskuntalautakunta

Jäntti Aleksi, puheenjohtaja (aleksi.jantti@tampere.fi)
varajäsen Aaltonen Teemu (teemu@miami.fi)


Ivanoff Antti (antti.ivanoff@anttiivanoff.com
varajäsen Höyssä Matti (matti.hoyssa@pp.inet.fi)


Eskelinen Riina-Eveliina (riina-eveliina.eskelinen@tampere.fi)
varajäsen Rajala Petri (petri@petrirajala.com)


Ahonen Reeta (reeta.ahonen@gmail.com)
Karintaus Katja (katja.karintaus@gmail.com)


Alueellisen jätehuoltolautakunta

Jäntti Aleksi, puheenjohtaja (aleksi.jantti@tampere.fi)
varajäsen Rintanen Arttu (arttu.rintanen@outlook.com)


Mäkinen Pasi (pasi.makinen@ilmion.fi)
Paavola Mikko (mikko.paavola.mp@gmail.com)


Tähtinen Kati (kati.tahtinen@gmail.com)
Lahtinen Veera (lahtine_@hotmail.com)


Tarkastuslautakunta

Lahtinen Markku (markkuilmari.lahtinen@gmail.com)
varajäsen Paldanius Martti (martti.paldanius01@gmail.com)


Lohiniemi Susanna (susanna.lohiniemi@gmail.com)
varajäsen Sällylä Anne (anne.sallyla@hotmail.com)


Sajakorpi Aku-Paulus (aku@sajakorpi.fi)
varajäsen Länsipuro Joni (jonilansipuro@gmail.com)


Tampereen kaupunkiseudun joukkoliikennelautakunta


Tampereen Kaupunkiliikenne Liikelaitoksen johtokunta

Kuortti Jussi, varapuheenjohtaja (jussi@kuortti.fi)
varajäsen Oksanen Lasse (lasse.oksanen@tampere.fi)


Laurila Anna (anna.p.laurila@gmail.com)
varajäsen Järvenpää Elina (jarvenpaanelina@gmail.com)


Tampereen Vesi Liikelaitoksen johtokunta

Ivanoff Antti, puheenjohtaja (antti.ivanoff@anttiivanoff.com)
varajäsen Kaleva Jukka (jt.kaleva@gmail.com)


Jokela Heidi (heidijokela@icloud.com)
varajäsen Saarinen Rakel (rakel.saarinen@gmail.com)


Paavola Mikko (mikko.paavola.mp@gmail.com)
varajäsen Joki Matti (matti.joki@tampere.fi)


Sara Hildenin johtokunta


Nieminen Jaana (jaana.nieminen@tampere.fi)
varajäsen Hiltunen Kari-Matti (karimatti@me.com)