
- Tämä tapahtuma on mennyt.
13.1.2024 Pyynikin Kokoomus – Idän pikajunan arvoitus – ainutkertainen elämys kulissien taakse!
13.1.2024 @ 12:00 - 17:00
Alkumalja, Agatha Christien klassikkoon perustuva näytös, ruokailu ja tapaaminen näytelmän ohjaajan kanssa! Kaikki tämä vain 95 euroa! Ilmoittautuminen 13.12. mennessä osoitteeseen pyynikin.kokoomus.ry@gmail.com.
Hercule Poirot’na paljasjalkainen tamperelainen Ville Majamaa (mm. Saatana saapuu Moskovaan, Koskinen, Sorjonen)”.
Näytelmän ohjaa Tampereen oma poika, näyttelijä, teatteriohjaaja ja käsikirjoittaja Antti Mikkola (mm. Saatana saapuu Moskovaan (TT) ja Täällä Pohjantähden Alla (Pyynikin kesäteatteri).
Alkumaljojen (klo 12.15, teatterin yläsali) ja näytelmän jälkeen nautimme TT:n keittiön antimista. Tällöin seurassamme on näytelmän ohjaaja Antti Mikkola, joka kertoo näytelmästä ja sen ohjaamisesta.
MENU:
Vihersalaatti ja raastesalaatti, leipälajitelma ja levite (L)
Kanan paistileike ja lämmin tomaattisalsa, rosmariinilohkoperunat
Kahvi, tee, suklaamakeiset
Hintaan kuuluu vesi, muut juomat ruokailija kustantaa itse
Allergiat ja erityisruokavaliot otetaan huomioon, kunhan niistä ilmoitetaan etukäteen.
Sitovat ilmoittautumiset 13.12. mennessä 95 eurolla. Varaamamme paikat sijaitsevat permannolla, riveillä seitsemän ja kahdeksan