
- Tämä tapahtuma on mennyt.
Puoli tuntia Tamperetta!
30.1.2021 @ 12:00 - 12:30

Mikä tamperelaista mietityttää?
Kokoomus kiertää – Puoli tuntia Tamperetta!
Osana Kokoomuksen valtakunnallista kiertuetta lauantaina 30.1. klo 12-12.30 kuulemme ohjelman puoli tuntia Tamperetta!
Tässä ohjelmassa me vastaamme kaupungin asukkaita askarruttaviin kysymyksiin. Oletko siis miettinyt joskus miksi Näsineulan valo on ajottain keltainen tai miksi Rautatieasemalla ei ole enää jäätelökioskia? Lähetä meille avoin kysymyksesi esimerkiksi asuinalueesi ajankohtaisesta asiasta, kaupungin isoista hankkeista tai kahviloiden sijoittelusta. Voit jättää kysymyksesi täältä: http://bit.ly/kysytampereesta
Kuntalaisten kysymyksiin paneelissa vastaamassa ovat Kalervo Kummola, Anna-Kaisa Ikonen, Aleksi Jäntti sekä Sofia Vikman. Paneelin juontaa näyttelijä, laulaja, kokoomuksen kuntavaaliehdokas Aku-Paulus Sajakorpi.
Tapahtumassa ovat mukana kommentoimassa kokoomuksen eduskuntaryhmästä myös Pauli Kiuru, Arto Satonen, Antti Häkkänen, Sirpa Pietikäinen, Elina Lepomäki, Kai Mykkänen sekä Heikki Autto!
Tapahtumaa pääset seuraamaan puolueen Facebook -livessä osoitteessa:
https://www.facebook.com/kokoomus
Keitä siis kuppi kuumaa ja tule kuuntelemaan, mitä tamperelaisilla on mielen päällä!
Facebook -eventti löytyy täältä.